BASIN

Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkemizin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

BASIN

Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkemizin Açılış Töreni gerçekleştirildi.

TBMM 27.Meclis Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın M.Fatih KACIR, Rize Valisi Sayın İhsan Selim BAYDAŞ, İstanbul Valisi Sayın Davut GÜL, İstanbul Milletvekilleri, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin KARAMAN ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nusret BAYRAKTAR ve kurucu ortak üniversite Rektörlerimiz Sayın Yusuf YILMAZ, Sayın Cemal YILDIZ ile çeşitli kamu ve özel kurum temsilcilerinin katıldığı açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Tahsin ENGİN, Dijitalpark Teknokent hakkında bilgiler paylaştı ve teknolojinin son yıllarda kazandığı ivmeye ve bu ivmenin gerekliliklerine değinen Tahsin ENGİN “Bugün 100’ü aşan sayılarıyla teknoparklarımız ülkemizin orta gelir tuzağından çıkış vizesidir” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih KACIR’ın hitaplarının ardından hediye takdimi ve kurdele kesimi ile devam eden açılış programı, Sayın Bakanımıza girişimcilerimizin yaptığı sunumlar ve firma ziyaretleri ile tamamlandı.

Uluslarası İstanbul Finans Merkezinin yanıbaşındaki Ataşehir Yerleşkemizde, başta finans teknolojileri olmak üzere çip tasarımı ve üretimi, havacılık, akıllı şehirler vb. alanlarda faaliyet gösteren firmaların yer alacağı Dijitalpark Teknokent, ülkemizin teknoloji ve inovasyonuna yep yeni bir soluk getirecektir.

Bu heyecan ve gurur dolu günümüzde yanımızda olan, her türlü desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımız Mehmet Fatih KACIR ile İsmail KAHRAMAN, Davut GÜL, İhsan Selim BAYDAŞ’a şükranlarımızı sunarız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir