BASIN

KOSGEB’E ÜST DÜZEY ATAMA

BASIN

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hasan Basri Kurt, KOSGEB Başkanlığı’na atandı.

Uzun süredir Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten 25. ve 26’ncı Dönem Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanlığına atandı.

YÜKSEK LİSANSLI SİYASET BİLİMCİ

20 Nisan 1978’de Samsun’da doğan Siyaset Bilimci Hasan Basri Kurt, uluslararası ilişkiler alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) farklı kademelerde yönetici olarak çalışan Kurt, İBB iştiraki olan Sağlık A.Ş. bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Sosyal Hizmetler Projeleri Müdürü ve Proje Koordinasyon Müdürü olarak görev aldı. Bu süreçte Evde Bakım, Kadın Sağlığı ve Engelliler başlıklarında çeşitli projeler yönetti. İhtiyaç sahiplerinin doğrudan marketlerden alışveriş yapmasını sağlayan Sosyal Yardım Kuponu projesine liderlik etti.

2 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI

Bilişim, gıda ve inşaat alanlarında serbest girişimci olarak değişik şirketlerde kurucu ortaklık ve yönetim kurulu üyeliklerinde de bulunan Kurt,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 25. ve 26. Dönem, Samsun Milletvekili olarak görev yaptı. Kurt, TBMM’de Dışişleri Komisyonu Katip Üyeliğinin yanı sıra Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Milletvekilliği sürecinde, özellikle balıkçılık ve medikal sektörlerine yönelik olarak çalışmalarda bulunan Kurt, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü iken KOSGEB Başkanlığına atandı. İngilizce bilen Kurt, evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak